با هدف واکاوی پیامدهای بیماری کرونا در یزد:

کارگروه ویژه بررسی پیامدهای ایپدمی کرونا تشکیل شد

معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد از تشکیل کارگروه ویژه بررسی پیامد‌های اپیدمی کرونا خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، محمدرضا محمودی بیان کرد: کارگروه ویژه بررسی پیامد‌های اپیدمی کرونا در واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد با هدف واکاوی پیامد‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی این بیماری در استان یزد تشکیل شد.

 
معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد ابراز داشت: همه گیری جهانی این بیماری پیامد‌های گسترده‌ای در سطح جهانی و به تبع آن کشوری و استان داشته است بطوریکه حتی کشور‌های به ظاهر قدرتمند و مدرن را به چالش کشیده است.
 
وی اضافه کرد: وقوع و گسترش ناگهانی این بیماری در کشورمان به نحوی همه را غافلگیر کرد و مدیریت اولیه این بحران را با ابهام و دشواری روبرو ساخت، اما باید از این موضوع عبرت گرفت لذا در مواجهه با پیامد‌های اقتصادی و اجتماعی این بیماری که درصد کمی از آثارش را تاکنون بروز داده است و ممکن است در ماه‌های آینده و حتی سال‌های آینده تبعات گسترده‌تر و عمیق تری بر جای گذارد، غافلگیری مسئولان، پذیرفته نیست.
 
محمودی تصریح کرد: کارگروه ویژه بررسی پیامد‌های اپیدمی کرونا با هدف آینده پژوهی و متشکل از دانشجویان رشته‌های مرتبط اعم از اقتصاد، علوم سیاسی، حقوق و علوم اجتماعی تشکیل شده و فعالیت خود را در سه مرحله انجام می‌دهد.
 
وی در تشریح این مراحل گفت: مرحله اول جمع آوری تحلیل‌های اندیشکده‌های کشوری و احصا ابعاد مختلف موضوع و سر فصل ها، مرحله دوم مصاحبه تخصصی با اساتید برجسته استان در رشته‌های تحصیلی مرتبط و مرحله سوم مصاحبه با مسئولان ارشد استان در استانداری و سپاه بود که در حال حاضر در میدان مدیریت این بیماری هستند.
 
وی اظهار کرد: در نهایت با تحلیل همه داده‌های موجود گزارشی علمی از استان یزد به دست آمد که برای استفاده محققین و مدیران ارائه خواهد شد.
 
محمودی تاکید کرد: گزارش مذکور مقدماتی از پیامد‌های این ویروس را در استان یزد بررسی کرده است و البته بجاست که این کار در سطوح دیگر دانشگاهی استان ادامه یابد و تکمیل‌تر شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار