آغاز ثبت نام "طرح ولایت" ویژه دانشجویان

معاون رشد و کادر سازی بسیج دانشجویی استان یزد از آغاز ثبت نام "طرح ولایت" ویژه دانشجویان یزدی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، سید نبی الله پورطاهری معاون رشد و کادر سازی بسیج دانشجویی استان یزد عنوان کرد: طرح ولایت  طرحی است که مقام معظم رهبری(حفظه الله) آن را یک اقدام بنیادی و بنیان‌ساز معرفی کرده‌اند و باید گفت که نگاه و اهتمام این طرح در سیر تقویت و ساخت نیروی مومن،متعهد،مجرب وشایسته برای انقلاب‌اسلامی و جبهه سازی برای ظهور آخرین حجت الهی است.

 
معاون رشد و کادر سازی بسیج دانشجویی استان یزد افزود: بیست و پنجمین دوره از این طرح در مقطعی است، که ما بیش از پیش به تقویت مبانی اعتقادی برای جلوگیری از لرزش در مقابل طوفانهای فکری تمدن غرب و همچنین شکل گیری تمدین نوین اسلامی نیاز داریم؛ و بناست در تابستان ۹۹ ان شالله با حضور ۴۰۰۰ نفر از دانشجویان خواهر و برادر سراسر دانشگاه های کشور، به مدت ۴۰ روز در جوار امام رئوف(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: طرح ولایت، دوره‌ای اندیشه‌ای است که توسط آیت‌الله مصباح‌یزدی و شاگردان وی در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم طرح‌ریزی و با همکاری بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.
 
پورطاهری افزود: در این دوره علاوه بر آموزش مبانی اندیشه های اسلامی که از ۶سرفصل معرفت شناسی،انسان شناسی؛خداشناسی، فلسفه اخلاق،فلسفه سیاست و فلسفه حقوق تشکیل شده، و من باب داشت یک زندکی معنوی نیز برخی امورات و برنامه های فرهنگی در لوای دوره برنامه ریزی شده است.
 
وی اعلام کرد: در حال حاضر این دوره نیز مورد استقبال دانشجویان استان یزد قرار گرفته و چیزی حدود ۱۳۰ درصد ظرفیت اعلام شده به استان ثبت نام کرده اند.
 
معاون رشد و کادر سازی بسیج دانشجویی استان یزد  اظهار داشت: از آنجایی که سالهای گذشته دوره در ماه های تیر و مرداد برگزار میشد امسال نیز بخاطر ویروس کرونا زمان قطعی آن مشخص نیست. اما عموم دانشجویان میتوانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری جهت ثبت نام در این دوره به آدرس اینترنتی www.tvelayat.ir مراجعه کنند.
 
وی تاکید کرد: داوطلبین پس از ثبت نام باید در آزمون مجازی تست هوش، گام دوم انقلاب اسلامی و طرح ولایت از منظر علامه مصباح یزدی شرکت کنند. در پایان نیز بصورت حضوری مصاحبه ای خواهند داشت که با کسب حداقل نمره پذیرش به دوره اعزام خواهند شد.
 
پورطاهری گفت: لازم به ذکر است شاید برخی ها این دوره را برای خود به عنوان تولدی دوباره نام گذاری کنند اما بالواقع باید عرض کرد؛ از معدود دوره هایی است که به فرمایش ولی امر مسلمین(حفظه الله) بنیان ساز بوده و زندگی دوباره ای را برای انسان می سازد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار