تولید اسپری ضدعفونی کننده دست توسط دانشجویان بوشهری

مسئول گروه تحقیقاتی و هسته تخصصی دارو قرارگاه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر از تولید آزمایشگاهی اسپری ضدعفونی کننده دست خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مهدی رضاپور دانشجوی دکترای شیمی آلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر از تولید آزمایشگاهی اسپری ضدعفونی کننده دست خبر داد.

مهدی رضاپور گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم دسترسی به مواد ضد عفونی کننده دست، محققان و دانشجویان هسته تخصصی دارویی قرارگاه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر موفق به تولید آزمایشگاهی اسپری ضدعفونی کننده دست شدند.

رضاپور افزود: فرمولاسیون این اسپری ضدعفونی کننده دست طبق استانداردهای بین المللی است و با مطالعات مداوم در حوزه مواد آرایشی و بهداشتی تهیه و تولید شده است.

عضو هسته دارویی قرارگاه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر اظهار داشت: این اسپری هرگونه ویروس، قارچ و باکتری را از بین می برد. ظرفیت تولید ما روزانه ۱۰۰۰ عدد می باشد که قابلیت تولید بیشتر را داریم.

گفتنی است که این تیم با مدیریت مهدی رضاپور، مسئول گروه تحقیقاتی و هسته تخصصی دارو قرارگاه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر با هدف جبران کمبود نیاز بازار و تامین نیاز مبرم مردم در روزهای اخیر برای مقابله با کرونا این محصول را آغاز کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار