بسیج دانشجویی 8 دانشگاه و دانشکده هنر شیراز در بیانیه‌ای:

تک خوانی زن در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر مایه ننگی برای هنر انقلاب اسلامی است/وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سمت خود استعفا دهد/اجرای جشنواره‌های هنری را به به جریان هنرمند انقلابی بسپارید

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه و دانشکده هنر شیراز نسبت به خوانندگی زنان در جشنواره فجر بیانیه‌ای صادر کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی 8 دانشگاه و دانشکده هنر شیراز نسبت به خوانندگی زنان در جشنواره فجر بیانیه‌ای صادر کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

هنرمند علاوه بر تکالیف ذاتی انسانی، به علت ویژگی‌های بسیار ممتاز هنر، باید در خصوص قالب و مضمون آثار خود نیز احساس تعهد کند. هنرمندان باید علاوه بر مسؤولیت پذیری در خلاقیت، نوآوری و پیشرفت در قالب، همواره در قبال مضمون و محتوای آثار خود نیز احساس مسؤولیت کنند و از این طریق به مخاطبان خود احترام بگذارند. مقام معظم رهبری

 

تقارن دو رویداد مهم ایام فاطمیه (ایام عزاداری سالروز شهادت اسوه ولایتمداری) و دهه فجر چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، را ازآن‌جهت باید به فال نیک گرفت که درس ولایتمداری که از حضرت زهرا (س) به انقلاب اسلامی انتقال‌یافته سال‌های سال است که موجبات استحکام انقلاب اسلامی ‌شده است.

 

بهره‌گیری از هنر به‌عنوان قالب ظریفانه عینیت بخشیدن به آرمان‌های انقلاب طی چهل سال عمر پربرکت انقلاب موجبات رشد دو گروه در جامعه هنری ایران شده است یکی جریان انقلابی که سال‌های اخیر درخشش خیره‌کننده‌ای در این عرصه داشته است و قشر هنری غرب‌گرا که نه‌تنها هنر را برای هنر، بلکه هنر را برای خوشایند بدخواهان انقلاب می‌خواهد. رویدادهایی که بعضاً در برنامه‌های هنری رخ می‌دهد موجبات نگرانی عموم مردم را در پی داشته است که دراین‌بین می‌توان به تک‌خوانی زنان در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر آن‌هم در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد (اسلامی) اشاره کرد.

 

آنچه موجبات نگرانی روزافزون ما دانشجویان هنرمند را در پی داشته است آن است که چهل سال از انقلاب می‌گذرد و جریان نفاق لحظه‌به‌لحظه در حال فعالیت و ضربه زدن به آرمان‌های انقلاب است از بعضی مدیران نالایق گرفته تا الگوهایی خودباخته که به برکت این انقلاب اسم‌ورسمی پیداکرده‌اند و اکنون تیشه به ریشه انقلاب می‌زنند.

 

چهل سال از انقلاب می‌گذرد و بعضی مدیران غرب‌گرای ما هنوز نتوانسته‌اند رابطه هنر و انقلاب را بفهمند. علی‌رغم اینکه امامین انقلاب مسیر تکامل هنر در طول انقلاب و بایسته‌های آن را بارها و بارها بیان کرده‌اند. ما با جماعتی سروکار داریم که خواسته یا ناخواسته هیچ نشانه‌ای از فهم این بیانات در آن‌ها دیده نمی‌شود.

 

چهل سال از انقلاب می‌گذرد و هرروز مظاهری ناپاک از هنر در این کشور به چشم می‌خورد کشف حجاب بعضی هنرمندان و فساد اخلاقی و اختلاط افسارگسیخته و ترویج مدلینگ غربی ثمره هنری است که بویی از دین و مفاهیم انقلاب نبرده است.


 به راستی ظرفیت هنر انقلاب به کدامین سو می‌رود. جشنواره‌ای که به نام فجر انقلاب است اما عرصه رقص تفکر مستهجن و بی‌بندوبار غربی شده است و در کمال گستاخی بعضی مسئولین وزارتخانه مربوطه در انقلاب اسلامی پای اجرای تک‌خوانی زن می‌نشینند و تائید می‌کنند.


 

آیا نباید گفت هنرمندی که تمام آمال و آرزوهای او راه پیدا کردن به جشنواره‌های غربی به بهای تخریب ارزش‌های ایرانی است علناً در حق انقلاب خیانت می‌کند. بی‌شک نفاق هم به‌صورت هنرمندانه در بعضی از فیلم‌ها و برنامه‌های جشنواره فیلم فجر به چشم می‌خورد. آیا وقت آن نیست که برای تطهیر هنر غرب‌گرای خودباخته اقدامی انقلابی کرد.

 

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هنر شیراز نگرانی و انزجار خود را از وقوع اتفاقاتی که در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر رخ‌داده و مایه ننگی برای هنر انقلاب اسلامی است ابراز نموده و بیان می‌داریم:

 

1 – حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حین اجرای تک‌خوانی زن در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، عامدانه و آگاهانه تائید کننده این رفتار بوده وبرای پاک کردن این لکه ننگ از دامن مدیر فرهنگی ایران اسلامی، درخواست استعفای دکتر صالحی و برکناری دبیر این جشنواره راداریم.

 

2 – انتظار می‌رود شورای انقلاب فرهنگی نسبت به بروز چنین اتفاقاتی در جشنواره فیلم فجر بی‌تفاوت نبوده، ورود کند و ضمن تدوین ضوابط منسجم‌تر و دقیق‌تری نسبت به اجرای این جشنواره، آئین‌نامه رفتاری هنرمندان را تدوین و ابلاغ نماید.

 

3 – ازآنجاکه تکرار این اتفاقات در جشنواره‌های اخیر؛ مؤید برنامه‌ریزی عوامل منحرف و مغرض است. همچنین نظر به اهانت به مقدسات مردم شهیدپرور و انقلابی در این برنامه، درخواست ورود دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم به این موضوع و مجازات عاجل و قاطع عوامل متصدی این برنامه را خواستاریم.

 

4 – در پایان ما دانشجویان دانشکده‌های هنر اعلام می‌داریم درصورتی‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توانایی دفاع از ارزش‌های انقلاب و اسلام در جشنواره‌های هنری ندارد اجرای این جشنواره‌ها را به جریان هنرمند انقلابی که در سال‌های اخیر رشد کرده و مردانه از آرمان هنری انقلاب دفاع می‌کند بسپارید. چراکه سپردن کار به کاردان در طول چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی ثمرات بی‌شمار داشته است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha