کد خبر: 58762 تاریخ انتشار : 1396/7/4-9:38:44

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

آنچه در دیدار دانشجویان پیام نور لنده با امام جمعه گذشت/ امضای بعضی از دانشجویان را جعل کردند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده در این دیدار عنوان کرد: در هفته های گذشته بنری در سطح شهر دیده شد که در ان اسم و امضا جمعی از دانشجویان و افراد مختلف بود که این امضا ها جعل شدن که ما خواهان برخورد با چنین افراد هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور لنده با حضور در دفتر حجت الاسلام محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده با وی دیدار و گفتگو کردند که در ادامه نکته نظرات مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده و امام جمعه این شهر عیننا نقل می گردد.
 
سید مجتبی بنی هاشمی مسول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده در این دیدار بیان کرد:
 
تقارن ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان با دفاع مقدرس پیام هایی دارد.
 
یکی از این پیام ها امتداد نهضت امام حسین است که انقلاب اسلامی با الگو گیری از این نهضت این راه ادامه داد.
 
امام خمینی احیا کننده نهضت امام حسین بود.قیام ۱۵خرداد ۱۳۴۲که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شمرده میشود به دنبال سخنان شدید الحن امام در۱۳خرداد ،  بعد ظهر عاشورا بود که بعد از ان مردم تظاهرات کردن و شعار های همچون خمینی تو فرزند حسینی ، خمینی خمینی تو وارث حسینی و...سر دادن عاشورا یک ضایع تاریخی نبود دیگر بلکه محور مبارزه مردم با استکبار تبدیل شده بود.

همین روحیه حسینی و محرم بوده است که ایران را در مقابل فتنه های نظامی و سیاسی دشمن پیروز گردانید. در زمان دفاع مقدس با آغاز محرم فضای خاصی در جبهه ها حکمفرما می شد و رزمندگان و فرماندهان روحیه و جسارت خاصی می گرفتند . در حوزه سیاسی نیز شاید روز 9 دی را باید یکی از مهمترین نمونه های پیوند محرم با مسائل سیاسی در کشورمان قلمداد نماییم

امام عزیز چه زیبا فرمودند که : هر چه ما داریم از محرم و صفر است.
یکی از رموز موفقیت های ما در هشت سال دفاع مقدس نیروهای جوان ،انقلابی  و دانشجو بود که این نیروهای جوان در بسیاری از عملیات ها فرماندهی عملیات را بر عهده داشتند.
 
همین جوانان با ایثار ، گذشت و فداکاری جلو دشمن ایستادگی کردن.الان هم بعد از نزدیک به ۴۰سال از نقلاب اسلامی و دفاع مقدرس همین جوانان هستن که حافظان انقلاب هستند.
 
دشمن همان دشمن است اما با این تفاوت که در هشت سال دفاع مقدس جنگ سخت بود بود اما الان جنگ نرم هست خبر از توپ و تانک نیست این عرصه به مراتب سخت تر از جنگ سخت هست که دشمنان دست بر روی ازرش ها انقلاب اسلامی گذاشتن و میخواهند اصل و ریشه نظام را از بین ببرند.
 
که جوانان باید با داشتن برنامه ، صبر ، تحمل سختی ها ، زخم زبان ها  و...جلو این کار بگیر که بسیج دانشجوی در همین راستا تا به امروز کارهای بسیاری انجام داده است.
 
خوشبختانه یک جریان انقلابی بسیار قوی در دانشگاه به وجود اماده که این جریان را تشکل بسیج دانشجوی به وجود اورد  که جرقه این جریان انقلابی از سال قبل به وجود امد و نقطه عطف این جریان انقلابی اردوی جهادی تابستون امسال بوده که جوشش بسیاری در دانشجویان به وجود امد

بسیج دانشجویی در راستای مطالبه گری و پیگیری مشکلات دانشگاه جلسه در 11/6/96با فرماندار محترم شهرستان برگزار کرد که در ان جلسه دانشجویان خواهان پیگیری وضعیت مکان دانشگاه و وضعیت نامطلوب  دانشگاه شدند که بعد از این جلسه بعضی از مسیولین دانشگاه با گلایه مندی از بعضی  دانشجویان که چرا دراین جلسه حضور داشتن و نباید حضور پیدا می کردید درصدد دلسرد کردن این جریان هستند و میخواهند این جریان انقلابی و مطالبه گر را در نطفه خفه و فضای خفقانی ایجاد کنند که کسی مطالبه گری و نقد نکند. این موضوع بسیار درد اور هست که نه تنها میخواهند  این تشکل و جریان انقلابی را تحت فشار قرار بدن و از بین ببرن بلکه در صدد حذف اساتید ارزشی و انقلابی هم هستند.
 
بسیج دانشجوی با مطالبه گری یکی از عوامل مهم بود که بعد از سال ها برای اولین بار باعث شد رئیس دانشگاه پیام نور استان در شهرستان حضور پیدا کند و برای اولین بار با دانشجونیان این دانشگاه جلسه برگزار کند که خروجی آن شد  واگذاری مکانی در شان دانشجویان با همکاری اموزش پرورش لنده .
 
در هفته های گذشته بنری در سطح شهر دیده شد که در ان اسم و امضا جمعی از دانشجویان و افراد مختلف بود که این امضا ها جعل شدن که ما خواهان برخورد با چنین افراد هستیم و از دادستان به عنواد مدعی العموم میخواهیم به این موضوع رسیدگی شود.
 
امام خامنه ای میفرماید مصلت اندیشی و محافظه کاری قتلگاه انقلاب اسلامی است.
 
متاسفانه ما این مدت مصلحت اندیشی و محافظه کاری کردیم و جریان انقلابی و بسیاری از ارزش ها ضربه خورد.
 
اما از این به بعد محافظه کاری را کنار میگذاریم و محکم پای ارزش ها و حق خود هستیم و در  هیچ صورتی از خواسته های و حق قانونی خود کوتاه نخواهیم امد.
 
در ادامه حجت الاسلام محمودی اصل امام جمعه لنده در سخنانی با بیان خاطره ای از شهید حججی از زبان یکی از مسیولین هیئتی در اصفهان اظهار داشت:
 
شهید حججی یکی از خادمین این هیئت بود.تعریف میکند این مسئول که محسن حججی مراجعه کرد  و گفت من هم میخواهم خادم بشم در این هیئت  و ما پذیرفتیم.دو تا خواسته ازمون داشت.
 
یک: جایی از هیئت خدمت کنم که کسی منو نبیند.
 
دوم:بعضی از کارهای سنگین که بعضی ها از آنها فرار میکنند به من بسپارید.
 
مسئول هیئت گفت ما هم پذیرفتیم.این مسئول میگه یک شب بعد از این که هیئت  تمام شد و محسن حججی خواست بنشیند توی ماشین او انقدر خسته بود که خستگی از چشمانش هم مشخص بود. به ایشان گفتم که دستتون درد نکنه خیلی اذیت شدی ، خسته شدی گفت یه جمله ای به من گفت که بعد از شهات و خبر شهادش متوجه شدم این جوان به کجا وصل هست
گفت:این خستگی ها چیزی نیست باید برای امام حسین سر داد.
 
هر کس از ما بیایم یکی از شهدا رادانتخاب کنیم به عنوان الگو و در شیوه زندگی و ...مثل اونا باشیم.
 
تقارنی بین نهضت امام حسین و نهضت امام خمینی وجود دارد.ما معتقد هستیم حضرت امام و مقام معظم رهبری اندیشه ها این دو بزرگوار ، اندیشه اسلام ناب هست.همون اندیشه است که امام حسین دنبال میکرد.ولازمه ان خسته نشودن از پا ننشستن و خالصانه کار کردن هست.
 
دفاع مقدس همچنان ادامه دارد یک دفاع مقدس سخت تر در قالب ناتو فرهنگی دشمن وجود دارد که مقام معظم رهبری فرمودن اتش به اختیار که  اقا توضیح دادن اتش به اختیار یعنی کار فرهنگی منسجم و با کیفیت.یعنی  مشکلات که فراوان میبینیم ، که کجا مشکل نیست ، دانشگاه همین طوره ؛اموزش و پروش همین طوره و خیلی از نهاد های که نام فرهنگی دارن همین طوره که مشکلات فراوان دارن.
 
گاهی باید مشکلات را صراحتا گفت گاهی مشکلات را می شود زمینه ای فراهم کرد یعنی طوری که طرف مقابل خودش متوجه شود.همه جا مشکل هست اما می طلبد که با برنامه وارد بشویم.
 
و بدون ترس اما با برنامه و محترمانه. انقدر با برنامه و منسجم که اگر ۶ماه دیگرخواستی تصمیم بگیری باز همین تصمیم را بگیرید و ناشی از احساسات و...نباشد.
 
حق داری و حق داریم مطالبه گری کنیم و فشارها هم قطعا زیاد هست و دارند دانشجویان  را اذیت می کنند.
 
در آموزش و پرورش هم جاهایی اذیت میکنند که کی به کی رای داده و...اما یه چیزهای را باید تحمل کرد و یه چیزهای را باید مقابله کرد.یعنی سکوت مابعضی جا ها نشانه ی تایید ان ظلم ها باشه معلوم میشود ما تو خط امام حسین نیستیم.
 
بحث حذف نیروهای ازرشی گر چه همه جا هست اما ما به صورت ویژه دنبال می کنیم کسی حق نداره به این صورت عمل کند.اشکال ندارد به همه میدان بدن ولی به شرطی جریان انقلابی کنارش باشد.
 
دیروز جلسه ای بود در فرمانداری با رئیس دانشگاه پیام نور استان که همچنان میخواهند یقیه دولت قبل را بگیرند که دیروز عرض کردم من معتقدم به عدالت اجتماعی .
 
میگویند که بله امدن بی برنامه تو هر شهری دانشگاه پیام نور تاسیس کردن هزینه کردن الان تعداد دانشجو پاین امده از مرکز هم دستوره که این ها جمع بشوند!
 
ما گفتیم این یک نگاه غربی است متاسفانه بدترین چیز این هست که بگویند چون برای ما سود اقتصادی نداره باید جمع بشود. این چه نگاهی است؟!
 
اموزش و پرورش در هر جای که دو سه تا دانش اموز داشته باشد مدرسه اش سر کار است ،   معلم اختصاص می دهند  اموزش هم رایگانه و وظیفه دارداگر یک دانش اموز داشته باشند اداره کنند.
 
فعلا پیام نور لنده بیش از ۳۰۰دانشجو دارد و بهانه ای نیست.
 
ان شاا...همچنان با علاقه ، با حوصله ، با تدبیر ، با درایت ، با علم اطلاع کافیبه کار خود ادامه دهید و روحیه مطالبه گری خود را حفظ کنید.
 
 
 
 
©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved