کد خبر: 59039 تاریخ انتشار : 1396/7/11-17:45:11

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
آغاز ثبت نام دانشجویان کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین/دانشجویان نیازی به وثیقه خروج ندارند
معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد: دانشجویانی که تمایل دارند به همراه کاروان دانشجویی اعزام شوند تا تاریخ 96/07/28 فرصت دارند به معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی استان به آدرس؛ یاسوج، شهدای 5 مراجعه نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، صمد برسیا با اشاره به سفارش خاص ائمه اطهار در خصوص زیارت حضرت ااعبدالله (ع)، افزود: با توجه به شرایط حساس منطقه ای و تحرکات دنیای غرب علیه اسلام برای به انزوا کشیدن مسلمانان و ایجاد تفرقه و دودستگی در بین کشورهای اسلامی و تشکیل گروه های تروریستی برای وارونه نشان دادن چهره واقعی اسلام، اهمیت مراسم پیاده روی اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع بشری دو چندان می باشد.

وی اظهار کرد: سازمان بسیج دانشجویی استان در راستای رسالت های محوله، همانند سال های گذشته و با همکاری دفتر عتبات عالیات دانشجویی استان (دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها) و سازمان نظام وظیفه عمومی استان، اقدام به حل مشکل خروج دانشجویان مشمول نموده است.

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه: با هماهنگی های انجام شده، حل مشکل خروج دانشجویان مشمول به صورت اینترنتی می باشد، گفت: دانشجویان دیگر نیازی به وثیقه خروج ندارند و تعهد نامه محضری که هر سال باید با پرداخت هزینه در دفاتر اسناد رسمی تکمیل و ممهور می شد، از چرخه ثبت نام حذف شده است.

برسیا عنوان کرد: دانشجویان میتوانند با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه مربوطه از تسهیلات در نظر گرفته شده برای پیاده روی اربعین امسال استفاده نمایند.

وی نکته مهم دیگر را که باید مورد توجه دانشجویان قرار بگیرد شرایط تعیین شده برای شخص ضامن بیان کرد و گفت: طبق قوانین خروج، فردی که ضامن دانشجو می شود حق خروج از کشور تا زمان برگشت دانشجو را ندارد.

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان مراحل ثبت نام برای شرکت در پیاده روی دانشجویی را به شرح ذیل عنوان کرد؛
1. مراجه به سایت sagha-noor.ir
2. انتخاب منوی مجوز خروج
3. وارد کردن کد ملی، مشخصات فردی خود و ضامن
4. تکمیل دیگر موارد خواسته شده
5. بعد از ثبت نام نهایی، از سامانه پرینت ثبت نام گرفته شود و همراه با فرد ضامن به پایگاه یا حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه مربوطه مراجه شود و در حضور مسئول بسیج دانشگاه، قسمتهای مربوط به امضای فرد و ضامن در برگه را امضا نمایید سپس برگه را تحویل مسئول بسیج دانشگاه دهید و یا به معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان تحویل دهید.

برسیا با اشاره به اینکه بقیه مراحل بر عهده سازمان بسیج دانشجویی، دفتر عتبات و سازمان نظام وظیفه می باشد، تاکید کرد: در هر مرحله ای که مشخص شود فرد دانشجو نبوده و یا ضامن معتبر نباشد از خروج وی جلوگیری خواهد شد و عواقب ناشی از آن بر عهده فرد میباشد.

وی بیان کرد: ضامن میتواند پدر، مادر، خواهر، برادر یا هر یک از بستگان یا دوستان باشد.

این مسئول با بیان اینکه تمام تلاش ما جهت حضور حداکثری دانشجویان و جامعه دانشگاهی در این اجتماع عظیم می باشد و از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد، افزود: دانشجویانی که تمایل دارند به همراه کاروان دانشجویی اعزام شوند تا تاریخ 96/07/28 فرصت دارند به معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی استان  به آدرس؛ یاسوج، شهدای 5 مراجعه نمایند.

 
©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved