کد خبر:84582 تاریخ انتشار : 1396/7/18-19:16:18
یادداشت/ وحید حیدری اصل
کوتاه در پازل/ خواب زمستانی تشکل ها در ابتدای پاییز / برای قاتلان خود دست می زنند
خطر آن است که این روزها همه از دانشجو و دانشگاه می گویند و پرچم می چرخانند و علم از پیش قراولان این عرصه ( یعنی همان تشکل ها) گرفته اند و تاسف انگیز تر انکه خود تشکل ها هستند که برای قاتلان خویش دست می زنند.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/84582
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، وحید حیدری فعال دانشجویی در یادداشتی با اشاره به رکود در تشکل هایی دانشجویی نوشت:

کوتاه در پازل

کمی دقت، ذهن را به این سمت گسیل می دهد که با وجود گذر چند هفته ای از آغاز سال جدید و شروع به کار دانشگاهیان و دانشجویان اما هنوز یخ تابستانی تشکل ها شکسته نشده است و خواب زمستانی پیش از موعد آن هم در پاییز همه را فراگرفته است.
شاید هم تشکل ها منتظر نشسته اند تا کسی به در و دیوارشان بخورد که البته این هم به نوعی رد شده است، چراکه خاموش شدن و خاموش کردنشان که ماحصل وابستگی به سیاست و قدرت بیرون است عین حمله به حریم آنهاست و شایدهم نمیدانند دیوارشان کجا کشیده شده است.
از زاویه ای دیگر که بنگریم به نظر می رسد تشکل ها نتوانسته اند همگام با شروع سال جدید خود را جمع کرده و اکنون در شناخت نیازها و حساسیت ها سردرگم مانده اند.
به هر حال این روزها به نظر می رسد وابستگی و محتاط بودن یار گرمابه قسمی از تشکل هایی شده است که به نوعی خود در بیان داعیه دار استقلال و دادخواهی هستند.
خطر آن است که این روزها همه از دانشجو و دانشگاه می گویند و پرچم می چرخانند و علم از پیش قراولان این عرصه (  یعنی همان تشکل ها) گرفته اند و تاسف انگیز تر انکه خود تشکل ها هستند که برای قاتلان خویش دست می زنند.
حتی تایمی برای صحبت در اجتماع خود نمی خواهند، یا بر گرد قبری بدون مرده و عکسی به اصل نشناخته سینه می زنند و عده ای هم همچنان در گذشته ای مات مانده اند.

👈 و این همان داستانی است که ادامه دارد...
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: