کد خبر:84452 تاریخ انتشار : 1396/7/16-17:1:7
یادداشت/ علی رفعتی
مرور صحبت های رئیس جمهور با نگاهی دانشجویی و نه سیاسی/ نیازهای امروز دانشجویان در دانشگاه ها
خواهش ملتمسانه ای که در این گفتار دارم این است: بدون هیچ نگاه سیاسی و با نگاهی دانشجویی که ترقی و پیشرفت و مطالبه را طلب می کند مجددا صحبت های رئیس جمهور را یک مروری بفرمایید.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/84452
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، علی رفعتی فعال دانشجویی در یادداشتی پیرامون صحبت های اخیر رئیس جمهور در محیط دانشگاهی و دانشجویی نوشت:

خواهش ملتمسانه ای که در این گفتار دارم این است که بدون هیچ نگاه سیاسی و با نگاهی دانشجویی که ترقی و پیشرفت و مطالبه را طلب می کند مجددا صحبت های رئیس جمهور را یک مروری بفرمایید.
مکان سخنرانی دانشگاه می باشد، فضا فضای دانشجویی است و اکثر مخاطبین هم دانشجو می باشد قاعدتا می طلبد منطق سخن هم دانشجویی باشد و بدون هیچ آرایشی از سیاست.
از اینکه فرصت به نمایندگان تشکل ها برای صحبت داده نشد بگذریم، از اینکه صحبتی از مشخص شدن وزیر پیشنهادی برای وزارت علوم نشد بگذریم، از اینکه با مشخص نکردن فعلی وزیر علوم این بحث را به ذهن ها متواتر می کند که نظام مند حرکت کردن وزارت علوم برای دولت مهم نیست هم بگذریم، از اینکه بازهم برداشت هایی سیاست زده به واقعه عاشورا زده شد هم بگذریم، از اینکه انتظار از فعالیت دانشجویی هست، ولی اجازه ای به تشکل ها داده نمی شود  و فضا امنیتی می شود بگذریم، از اینکه جهتدهی غلط سیاسی در دانشگاه ها داده می شود  تطهیر فتنه انگیزی صورت می گیرد هم بگذریم.

اما چند سوال از رئیس جمهور و خوانندگان محترم:
نیازهای امروز دانشجویان در دانشگاه ها چیست؟ آیا در این باب صحبتی شد؟
یک دانشجو بعد از فارغ التحصیلی نیاز به چی دارد؟ بسنده کردن رئیس جمهور به چند جمله در مورد شغل که آن هم برنامه مشخصی ارائه داده نشد کفایت می کند؟
چقدر در صحبت های ایشان دغدغه مندی در مورد قشر دانشجو وجود داشت؟
ایشان اشاره داشتند که " امروز دانشگاه متولی اصلی تربیت مدیران جامعه است." چند سوال در این باب
چقدر زمینه سازی در دانشگاه ها برای این امر شده است؟
چقدر سیستم آموزشی ما گنجایش و ظرفیت جهت تربیت مدیر در رشته های مختلف را دارد؟
چقدر در سیستم آموزشی ما به شخصیت انسان بها داده می شود؟
سوال پایانی اگر نگاه رییس جمهور در مورد دانشگاه این است که دانشگاه متولی اصلی تربیت مدیران جامعه است، آیا مناسب است انتخاب وزیر علوم درگیر مسائل سیاسی و به تعویق بیفتد؟ آیا ایشان اگر به مناسبت آغلز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها نبود بازهم در دانشگاه حضور پیدا می کردند؟
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: