کد خبر:83819 تاریخ انتشار : 1396/7/4-12:46:29
نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد به استاندار جدید/
عقد قراردادهای هنگف از قوت لایموت دانشجو/ پرده برداری و اعتراض به قراردادهای صدها میلونی با اتوبوس رانی
در بخشی از نامه بسیج دانشجویی آمده است: این روزها که دانشگاه های استان با مشکلات عدیده ی صنفی، آموزشی و خوابگاهی دست و پنجه نرم میکنند اخبار قراردادهای صدها ملیونی دانشگاه ها با اتوبوس رانی یاسوج غیرقابل باور است.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/83819
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان در نامه ای به علی‌محمد احمدی استاندار جدید استان ضمن اعتراض به عقد قراردادهای چند صد میلیونی از محل سرانه دانشجویان دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد خواهان رسیدگی و ورود سریع وی به این مسئله برای دفاع از حقوق دانشجویان شد.

متن نامه به این شرح است:

استاندار محترم استان کهگیلویه و بویر احمد
سلام علیکم
ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و همچنین ارزوی موفقیت برای جناب عالی در عرصه خدمت رسانی به عنوان استاندار جدید استان.
از آنجا که رویه جامعه دانشگاهی استان  مشورت و مطالبه مستدل جهت پیشرفت استان در همه ابعاد بوده و هست بنای ما در ابتدای امر و اولین خطابه مشترکمان  گلایه گذاری نبود اما اتفاق عجیب و در عین حال  درداور این روز های جامعه دانشگاهی در شهر یاسوج سبب شد که به شما به عنوان عالیترین مقام استان نکات زیر را یادآور شویم.

 با خبر شده ایم که دانشگاه های استان ضمن عقد قراردادهای ظالمانه با شهرداری برای سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان مبلغ هنگفتی را صرف این امر میکنند.

این روزها که دانشگاه های استان با مشکلات عدیده ی صنفی, آموزشی و خوابگاهی دست و پنجه نرم میکنند اخبار قراردادهای صدها ملیونی دانشگاه ها با اتوبوس رانی یاسوج غیرقابل باور است.
چنین هزینه های سنگینی که بدون داشتن محل قانونی می بایست از سرانه دانشجویان دانشگاه های استان برداشت شود و منبع درآمدی برای سایر دستگاه هایی که وظیفه اولیه حمل و نقل درون شهری را منطبق بر قطب های جمعیتی شهر برعهده دارند تبدیل گردد غیر قابل تحمل است و دانشجویان چنین اجازه را نخواهند داد.

دانشگاه های دولتی یاسوج, علوم پزشکی، پیام نور و....ایستگاه های تاکسی درون شهری ندارند و دانشجو می بایست به دربستی رو بیاورد. این امر تا کنون مشکلات عدیده ای برای دانشجویان خصوصا خواهران به وجود آورده است.

قابل توجه مدیران استانی عرض میکنیم:
یاسوج تنها شهریست که خدمات حمل و نقل عمومی ناظر به کسب درآمد حداکثری و خدماتی حداقلیست.
چگونه است که هیچ ایستگاه سرویس های عمومی به دانشگاه ها و حتی مراکز آموزش عالی و مدارس و سایر قطب های جمعیتی منتهی نمی شود و این مراکز مجبورند از قوت لایموت دانشجو و دانش آموز به اخذ قرارداد های میلیاردی رو بیاورند.
این در حالیست که در شهر یاسوج آژانس های مسافرتی بی رویه در حال افزایش ولی خدمات عمومی بر خلاف تمام شهرهای کشور روز به روز کم و کمتر میشود.

چگونه است که مسافر کشی و مسافربرشخصی  و آن هم از نوع دربستی در شهر یاسوج ،شغل پر درامد اکثریت افرادی شده است که خود دارای مشکلاتی هستند و ضمن ایجاد شغل های کاذب در شهر ،باعث معضلات اجتماعی اخلاقی دیگر شده است .
آیا می دانید زیر پوسته این بی نظمی مفرط در حوزه حمل و نقل عمومی چه مشکلاتی برای دانشجویان دختر و پسر و حتی دانش آموزان و خانواده ها بوجود آمده است .

آیا نمیتوان با برنامه ریزی منسجم تر به جای درآمدزایی های غیرقابل قبول به دانشگاه های استان این ظرفیت را داد که به حل مشکلات عدیده ی خود بپردازند؟
برای نمونه قرارداد  یک ملیاردی دانشگاه یاسوج برای سرویس دهی با شهرداری چرا نباید صرف ساخت خوابگاه ها و رفع مشکلات صنفی دانشجویان گردد.؟
آیا قابل پذیرش است که خوابگاه های خودگردان در سطح شهر را نتوان به رفع معظلات آنها پرداخت در صورتی که میشود چنین هزینه هایی را سازماندهی مناسب کرد؟

از این رو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هم صدا با تمامی دانشجویان خطاب به تمامی مدیران دانشگاهی اعلام می دارد که به بستن چنین قراردادهایی تن ندهند و این امر را پس از پیگیری های کمیته دانشجویی به بعد موکول کنند تا زمینه برای رفاه مردم و دانشجویان فراهم گردد.
باتوجه به هماهنگی به عمل آمده باسایر تشکل های دانشجویی همراه با دانشجویان  کارگروهی برای پیگیری جدی موضوع تشکیل و از مدیران دانشگاه ها ،مسئولین محترم نهاد رهبری ،کمیسیون دانشجویی استانداری و شورای تامین ،شهردار محترم و اعضای شورای شهر ،مصرانه درخواست می شود به دور از تسویه حساب ها و گروکشی های اداری وبا نگاه دانشجو محوری به این مسئله ورود و در حق فرزندان خود در دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی،وحتی مدارس کوتاهی ننمایند و اجازه دهند  این هزینه ها،به کارهای فرهنگی رفاهی دانشجویان پرداخته شود .

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: