کد خبر:84237 تاریخ انتشار : 1396/7/11-19:59:9
کاش در دیار عشاق می ماند وبه این غربت نمی آمد/تکمیل مقبره شهید گمنام دانشگاه یاسوج به 7 سال رسید+تصاویر
مقبره شهید گمنام دانشگاه یاسوج این روزها بر اثر بی مهری مسئولان، نمایی جالب را به خود نمی بیند و امروز مطالبه برخی از دانشجویان همزمان با بازگشایی دانشگاهها تکمیل این بارگاه برای برگزاری مراسم های فرهنگی است.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/84237
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، قریب هفت سال از آرامیدن شهید گمنام در تپه های دانشگاه یاسوج در ضلع شمالی این مرکز علمی در مرکز کهگیلویه وبویراحمد و نزدیک به مسجد الغدیر این دانشگاه می گذرد.

مقبره باشکوه که فرزند روح الله در ان آرامیده است و امروز شاید در بی مهری مسئولان دانشگاه یاسوج نیمه کار رها شده و غربتی دیگر از تنهایی این شهید گمنام، به تصویر کشیده شده است.

هرچند که هرساله هرازگاهی عطرشمیم شهیدان گمنام در استان سراسر شیعه کهگیلویه وبویراحمد می دمد و مکان های مختلفی از این استان، میزبان این پیکرهای بی نام و نشان هستند و برخی از دانشگاه های استان مهمان این فرزندان بزرگ روح الله و این کلگون کفنان آرمیده در خاک هستند، اما بی مهری به ساخت مقبره های این عزیزان در برخی از مراکز علمی امروز به چشم می خورد.

به عنوان مثال در چند سال اخیر و با پیگیری های مسئولان در پردیس های دانشگاهی استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد یاسوج چند تن از این عزیزان به خاک سپرده شدند که بارگاه آنان در حال احداث شدن است، اما در عین ناباوری در دانشگاه یاسوج که قریب 7سال از مهمانی این شهید بزرگوار می گذرد، هنور بنای درخور شأن این شهید احداث نشده است.

کهگیلویه وبویراحمد1880شهید گرانقدر را تقدیم این انقلاب کرده و بیشترین آزاده و جانباز را بر اساس جمعیت را به خود اختصاص داده که در صحنه های اقتدار هشت سال دفاع مقدس همیشه پیش تاز بوده اند وامروز عطر شهیدان گمنام ،(فرزندان روح الله )در هر مکان و نقطه ای از این استان می دمد.

یادمان های شهدای گمنام ،نشان از عشقی دیگر به آرمانهای شهداء را می دهد، که همواره با دیدن این یادمانها این سخن گهر بار مقام معظم رهبری در ذهن ها خطور می کند که آمدن شهدای گمنام نیاز جامعه است.

حدود هفت سال است که از احداث یادمان شهید گمنام دانشگاه یاسوج می گذرد، اما در این چند سال وعده های زیادی برای تکمیل این یادمان از سوی مسئولان این دانشگاه در رسانه ها گفته شد و حتی در زمان مدیریت فعلی گنبدهای این مقبره نیز احداث شدند اما بعد از چند مدت باز در فراموشی مسئولان کار تکمیل این یادمان به فراموشی سپرده شده است.

مقبره شهید گمنام دانشگاه یاسوج امروز بر اثر بی مهری مسئولان این امر ،نمایی جالب را به خود نمی بیند و امروز همزمان با بازگشایی دانشگاهها مطالبه برخی از دانشجویان تکمیل این بارگاه برای برگزاری مراسم فرهنگی است.

باید به مسئولان این مرکز علمی گوشزد کرد، امروز ترویج گفتمان شهداءو ادامه رسالت آنان در جامعه بخصوص در مراکز علمی از نیازهای جامعه است.

از طرفی دیگرمسئولان ذیربط دانشگاه های استان باید نگاهی به یادمان شهدای گمنام در دانشگاههای دیگر کشور داشته باشند و بدانندکه نکند خدای نکرده یاد شهداء فراموش شود.

 باید گفت:شهدای گمنام با آمدنشان به ما یاد‌آوری می‌کنند، کسانی که در راه خدا کشته می‌شونددر دل و جان مردم حضور خواهند داشت و ما به خود می‌بالیم که این شهدای سرافراز را در کنار خود داریم و به وجود پربرکت آن‌ها افتخار می‌کنیم.


 

گمنام-1.png

گمنام2.png

photo_2017-10-03_19-55-53-(3).jpg

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: