کد خبر:94111 تاریخ انتشار : 1396/12/7-9:34:9
در جلسه توجیهی خادم الشهدای کاروان راهیان نور دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛
اعزام قریب به 3000 دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب کشور/ برای اولین بار روایت گری جنگ نرم را در کنار روایت دفاع مقدس خواهیم داشت
مسئول بسیجی دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف گذاری ما اعزام 3000 نفر دانشجو به مناطق جنوب تحت عنوان راهیان نور دانشجویی است.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/94111
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، جلسه توجیهی خادم الشهدای اردوی دانشجویی راهیان نور با حضور مسئولان بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین مسئولین و عوامل اجرایی اردوی راهیان نور دانشجویی برگزار شد.

شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات خادم الشهدای برادر و خواهر و همچنین عوامل اجرایی این اردوها گفت: اگرچه شما با خداوند متعال معامله کرده اید و اجر و سپاس اصلی را حتما در دنیا و آخرت دریافت خواهید کرد اما ما به حسب وظیفه ای که داریم لازم می دانیم پیشاپیش از شور و شعور مضاعف تمام دانشجویان خادم قدردانی نماییم.

وی افزود: فکر می کنم با همین یک کلمه و عنوان " خادم الشهدا " دیگر نیازی به توضیح و توجیح نباشد.اگر ما در اجرای این کاروان ها فقط و فقط خودمان را خادم بدانیم نه مسئول و مدیر، همه چیز حل شده است، و انصافآ که همه شما اینگونه هستید.

استفاده از ظرفیت های دانشجویی در مدیریت و خادمی اردوی راهیان نور دانشجویی
photo_2018-02-26_09-18-52.jpg
 
مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سعی ما در راهیان نور دانشجویی این است که سال به سال سطح کیفی و تخصصی شدن اردوهای راهیان نور دانشجویی را ارتقاء دهیم، و الحمدالله با اینکه اردوهای راهیان نور دانشجویی خود از شور و شعور و معنویت حقیقی برخوردار است، اما طی سال های اخیر و خصوصا این دو سال سعی ما بر این بوده که در راهیان نور دانشجویی به طور کلی از ظرفیت عظیم دانشجویان در مدیریت و خادمی کاروان های دانشجویی استفاده شود.

روایت گری جنگ نرم برای اولین بار در اردوی راهیان نور دانشجویی

وی بیان داشت: نگاه ما به اردوهای راهیان نور دانشجویی کاملاً  فرهنگی و اعتقادی و اجتماعی است، از این رو علاوه بر مقوله روایت گری جنگ سخت و دفاع مقدس و اقدامات سخت افزاری رزمندگان دفاع مقدس، تمرکز و توجه اساسی ما در اردوهای راهیان نور دانشجویی بر بهره برداری های فرهنگی بر اساس سیره عملی شهدا، گفتمان غالب شهدا و افقی که شهدا برای آن تا پای جان رفتند.در این اردوها باید پی گیر باشیم که شهدا برای چه افق و هدفی پا به عرصه  مبارزه و ایثار نهادند.

مهدوی گفت: برای اولین بار طی دوسال اخیر در اردوهای راهیان نور روای و روایت گری جنگ نرم را در اتوبوس ها داریم و اعتقاد داریم داریم روایت داستانی دفاع مقدس و بیان خاطره بدون شناخت عرصه های پیش رو و پیچیدگی های جنگ نرم امروز و فردا ناقص خواهد بود.

و لذا از اساتید دانشگاه، دانشجویان توانمند به عنوان راوی جنگ نرم برای طرح موضوعات مبانی اندیشه اسلامی و دفاع مقدس استفاده می شود.

اعزام بیش از 3000 دانشجو/ حجم ثبت نام ها بسیار بالاتر از سقف اعزامی است
photo_2018-02-26_09-18-31.jpg
 

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با تشکر ازجامعه دانشگاهی، روئسای دانشگاه ها و همچنین پشتیبانی همه جانبه سپاه فتح الی الخصوص فرماندهی محترم سپاه فتح افزود: هدف گذاری ما اعزام 3000 نفر دانشجو به مناطق جنوب تحت عنوان راهیان نور دانشجویی است.

خوشبختانه حجم ثبت نامی بسیار بالاتر از این تعداد بوده و استقبال دانشجویی بسیار بالاست و عجیب تر آن است که دانشجویی که سال های گذشته در اردوی دانشجویی بوده اند و حتی فارغ التحصیل شده اند بسیار مصر هستند که با پرداخت هزینه در این اردوها شرکت نمایند، اما به دلیل محدودیت امکانات 90 درصد از ترم اولی ها اعزام خواهند شد.

مهدوی مطلق افزود: ما ناچار هستیم دست به قرعه کشی بزنیم اگر مدیران محترم دانشگاهی و حتی سایر دستگاه های فرهنگی همت کنند و قدری با ما همکاری ها را بیشتر نمایند، قادر خواهیم بود چندین برابر این ظریفت را اعزام کنیم.

دعوت به همکاری از همه احاد فرهنگی و مردمی/ انتقال فرهنگ ایثار و جهاد به آیندگان وظیفه ی همه ی ماست

 
photo_2018-02-26_09-19-07.jpg

همین جا از ائمه جمعه عزیز، از اساتید انقلابی درخواست همکاری داریم تا به عنوان راوی جنگ نرم در این اردوها حضور یابند و به تبیین گفتمان انقلاب به جنگی که بود و جنگی که هست بپردازند. این یک اقدام و یک عملیات فرهنگی است و انتظار داریم همه مدیران محترم دانشگاه ها و هم متولیان فرهنگی استان در این کار خیر و خداپسندانه فرهنگی به دانشجویان استان کمک نمایند. وظیفه همه ی ماست  فرهنگ ایثار و فداکاری رزمندگان دفاع مقدس را به آیندگان و نسل های بعد از انقلاب و جنگ نشان دهیم.


مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خادم الشهدای کاروان های اردوی راهیان نور دانشجویی افزود: کاروان های استان کهگیلویه و بویراحمد با نام شهید شاخص دانشجویی استان، شهید عبدالهادی ملک حسینی در دوره های سه روزه از مناطق عمومی هویزه،طلائیه،شلمچه، دهلاویه، ذوالفقاریه، اروند رود و مناطق عمومی بستان ،سوسنگرد،خرمشهر و آبادان و در صورت مساعد بودن از فکه و چزابه هم زیارت خواهند کرد.photo_2018-02-26_09-18-59.jpg

photo_2018-02-26_09-18-47.jpg

photo_2018-02-26_09-18-42.jpg
 

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
بسیج دانشجویی حوزه ملاصدرا دانشگاه آزاد گچساران با برگزار...
مسابقه طناب کشی به مناسبت عید مبعث به همت بسیج دانشجویی پ...
طی این دعوتنامه ها از مدیرکل‌ منابع طبیعی، رئیس سازمان صن...
یادداشت مسلم بهرامن دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه د...