کد خبر:56709 تاریخ انتشار : 1395/9/2-11:51:49
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد:
بسیج دانشجویی پرچم انقلابی گری را با تمام هزینه هایش بر دوش می کشد/ برگزاری 81 برنامه دانشجویی در هفته بسیج
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیج دانشجویی بالغ بر 81 برنامه اجرایی با 21 عنوان برنامه ای را به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اجرا خواهد کرد.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/56709
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، شهرام مهدوی مطلق صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت ایام محرم و صفر، به شرایط موجود در منطقه اشاره کرد و افزود: رستاخیز اربعین در شرایطی که قبله اول مسلمانان جهان در چنگال رژیم غاصب صهیونیستی و کعبه هم به نوعی در چنگال شجره ملعونه آل سعود می باشد، مانور عظیم الهی، سیاسی، فرهنگی و دفاعی بود.

وی گفت: حرکت اربعین نوید بخش این پیام است که راه آزاد سازی قدس، کعبه، شام و سایر بلاد مسلمین در تداوم این شور و شعور و گردهمایی حسینیان زمان است.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه، تصریح کرد: حضرت امام (ره) کمتر از یک ماه بعد تسخیر لانه جاسوسی که ایشان آن را انقلاب دوم نامیدند؛ فرمان تشکیل بسیج دانشجویی را صادر کردند، که این دور اندیشی خاص حضرت امام (ره) و به تعبیر دقیق خود ایشان الطاف جلیله خداوند بود که بر این ملت ارزانی شد.
 
مهدوی مطلق با بیان اینکه تشکیل بسیج جهان اسلام و هسته مقاومت در سراسر نقاط جهان آرمان و آرزوی حضرت امام (ره) بود، گفت: این راه اکنون توسط خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای در حال پیموده شدن است و امروز بسیج جهان اسلام در حال شکلگیری است.
 
وی همچنین تاکید کرد: حرکت های چندسال اخیر همچون بیداری اسلامی در منطقه، قیام ها و حرکت های ضد استکباری و حرکت عظیم اربعین از جمله مواردی هستند که الگویی جز انقلاب اسلامی و بسیج ندارند.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان بیان کرد: بسیج دانشجویی به عنوان بخش مهم و اثرگذاری از پیکره عظیم بسیج، در قالب یک تشکل دانشجویی علی رغم تشابهات ساختاری، رفتاری و سازمانی با سایر اقشار بسیج؛ به دلیل تنوع و تفاوت در بستر فعالیت و کیفیت عمل در مواجهه با محیط های دانشجویی و دانشگاهی، هم حساسیت ویژه ای و هم تفاوت عمده ای با دیگر بخش های بسیج داد.
 
وی به آخرین پیام حضرت امام خمینی (ره) به بسیج اشاره کرد و افزود: خطاب قرار دادن بسیج دانشجویی و طلبه در این پیام به صورت خاص نشانگر اهمیت و ضرورت این دو است، از طرفی بعد از آن مقام معظم رهبری نیز در دیدارهای اختصاصی خود با بسیج دانشجویی و پیام های خاص خطاب به این قشر از بسیجیان جایگاه و اهمیت آن ها را بیشتر از گذشته نمایان کرد.
 
مهدوی مطلق با بیان اینکه بسیج دانشجویی از ابتدا تا کنون در مسیر رو به جلویی حرکت کرده است، افزود: بسیج دانشجویی به عنوان یک اتحادیه بزرگ دانشجویی ضمن تقویت سایر تشکل ها در دانشگاه ها، پرچم انقلابی گری را با تمام لوازم مادی و معنوی و هزینه های آن، با افتخار بر دوش می کشد و فراتر از همه سلایق و علایق موجود در کشور فقط دوجریان انقلابی و ضد انقلابی را می شناسد.
 
وی اظهار کرد: بسیج دانشجویی در عرصه سیاست خارجی ماموریت خود را مبارزه و مقابله با گفتمان و تمدن غرب و شیطان بزرگ، گسستن زنجیرهای جهالت، آموزش بت شکنی به محرومان جهان و آزادی خواهان می داند و در عرصه داخلی نیز آرمانگرایی واقعبینانه، مطالبه گری جدی از مسئولین برای عدم تبعیت از دشمن، جهاد تبیینی، روشنگری عمارگونه و کمک به کارآمدی دولت ها را هدف خود قرار داده است..
 
مسئول بسیج دانشجویی استان در ادامه با اشاره به برنامه های بسیج دانشجویی در هفته بسیج، گفت: بسیج دانشجویی بالغ بر  81 برنامه اجرایی با 21 عنوان برنامه ای را در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اجرا خواهد کرد.
 
مهدوی مطلق اعزام گروه های جهادی در عرصه های مختلف به مناطق محروم، برگزاری کرسی ها و تریبون های دانشجویی که بالغ بر 15 کرسی و تریبون در این هفته برگزار خواهد شد، نشست های بصیرتی و روشنگری، همایش با شکوه هجرت و شب خاطره جهادی با تجلیل از گروه های جهادی برتر در دانشگاه ها، اعزام بیش از 500 دانشجوی سال اولی به مشهد مقدس، ایجاد نمایشگاه بصیرتی و سبک زندگی در دانشگاه یاسوج، همایش گرامی داشت دوم آذر ماه و تشکیل بسیج دانشجویی، برگزاری یادواره های شهدا و دیدار با خانواده های شهدای دانشجو، غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنان دانشگاه ها و سایر نقاط استان توسط دانشجویان، مراسمات مذهبی در خوابگاه ها، گردهمایی تربیتی- بصیرتی حلقات شجره طیبه صالحین دانشجویی سراسر استان، فراخوان جشنواره های علمی، فرهنگی و نشریات دانشجویی و چندین برنامه دیگر را از مهمترین برنامه های بسیج دانشجویی در استان اعلام کرد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
بسیج دانشجویی حوزه ملاصدرا دانشگاه آزاد گچساران با برگزار...
مسابقه طناب کشی به مناسبت عید مبعث به همت بسیج دانشجویی پ...
طی این دعوتنامه ها از مدیرکل‌ منابع طبیعی، رئیس سازمان صن...
یادداشت مسلم بهرامن دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه د...