کد خبر:83206 تاریخ انتشار : 1396/6/22-18:27:37
امروز عصر صورت گرفت/
اختتامیه دوره خط امام کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده سپاه فتح استان و مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور
مراسم اختتامیه دوره خط امام کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده سپاه فتح استان و مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در شهر مقدس قم برگزار شد.
لینک کوتاه http://kvb.bso.ir/id/83206
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، دوره خط امام کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فتح استان و داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، پس از ده روز آموزش و گذراندن کارگاه ها و جلسات مختلف در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد.

IMG_7372.JPG

شهرام مهدوی مطلق مسئول سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان برنامه، بیان کرد: همزمان با پایان این دوره خط امام استانی آخرین گروه جهادی از گروه های جهادگر دانشجویان بسیجی استان در حال بازگشت از منطقه محروم دیشموک هست.

وی با اشاره به فعالیت های تابستانی بسیج دانشجویی استان، تصریح کرد: می توان گفت شلوغ ترین بخش کاری بسیج دانشجویی مربوط به همین ایام تابستان است که اردوهای جهادی و دوره های آموزشی،  تشکیلاتی و مهارتی می باشد.

مهدوی مطلق ادامه داد: در بخش اردوهای جهادی در طول سه ماه تابستان ما 21 گروه جهادی در 65 روستای محروم استان سازماندهی کردیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اظهار کرد: این گروه های جهادی از هشت تا پانزده عرصه عمومی و تخصصی را با اردوهای ده الی پانزده روزه در دستور کار خود قرار دادند و قریب به 1200 نفر دانشجو در این اردوها حضور داشتند.

مهدوی مطلق بخش دیگر کار را مربوط به دوره های آموزشی، تشکیلاتی و مهارتی دانست و بیان کرد: دوره های خط امام کشوری، استانی و دوره های چمران، صدرا و ... دانست و گفت: بالغ بر 1100 دانشجوی دانشگاه های استان درگیر این دوره ها از مرحله آزمون دهی تا حضور در دوره ها بودند که قریب به 400 نفر  دانشجو به دوره ها اعزام شدند.

IMG_7387.JPG

سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با بیان اینکه یک فرد می تواند یک دانشگاه را تحت تاثیر صحبت خود قرار دهد و به نوعی همه را همراه خود قرار دهد، گفت: در هر جایی یک حرکتی انجام بشود معمولا یک اتاق فکر محدود، مشخص و منسجم آن جریان را مدیریت می کند.

وی افزود: باید دقت کرد که چه موضوعی را و به چه نحوی طرح می کنیم.

بوعلی با اشاره به اینکه هیچ گاه نباید فکر کنیم که دشمنی غرب و آمریکا و به ویژه صهیونیسم صرفا متوجه ما به تنهایی می باشد، تصریح کرد: اساسا آنچه که مشخص است این است که آنها با تمدن شرق مشکل دارند البته در بعضی از جاها مثل ایران اختلاف و مشکل ایدئولوژیک جدی و عمیق است و در جایی دیگر سطحی می باشد.

فرمانده سپاه فتح استان تاکید کرد: غرب به دنبال تغییر فرهنگی و ایجاد یک حاکمیت مطیع در شرق است.

وی با اشاره به ذهنیت غلط و اشتباه غرب در خصوص کشورهای جهان سوم، گفت: غرب اینطور طرح می کند که کشورهای جهان سوم همچون دانش آموزان استثنایی و عقب مانده می مانندکه باید علاوه بر آموزش به آنها، کنترل نیز بشوند.

بوعلی با بیان اینکه منفعت غرب در بی ثباتی کشورهای جهان سوم و شرق است، تصریح کرد: آنها همواره بی ثباتی را برای این کشورها خواسته اند و کودتا در ترکیه، یا اتفاقات پاکستان، تشکیل گروه های تکفیری و .... همه در ادامه همین منفعت طلبی ها بوده است.

فرمانده سپاه فتح استان، ایران را به دلیل اینکه همواره مدافع حق گویی و مدافع مظلومان بوده است بزرگترین مزاحم غرب و آمریکا دانست، و افزود: با توجه به همه این موارد باید خیلی فراتر از مرزها را دید اما متاسفانه بعضی از آقایان خواب هستند و اتفاقات بیرون از مرزها را نمی بینند.

وی تاکید کرد: باید پرسید غرب چه گلی به سر کشورهایی زده است که در طول این سال ها به آنها هجوم برده و آنها را به بهانه های مختلف اشغال کرده است که حالا بخواهد آن گل را به سر ما بزند.


داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در این مراسم با بیان اینکه باید قبل از خارج شدن از اینجا کارهای شخصی و تشکیلاتی خود را بنویسید و با هم عهد دانشگاهی و شهرستانی و استانی ببندید، افزود: اگر این کار را انجام ندادید یک دفعه متوجه خواهید شد که دوران دانشجویی تمام شده است و تنها حسرت ها باقی می ماند.
 
IMG_7399.JPG


وی ادامه داد: مهمتر از حسرت این هست که کار انقلاب پیش نخواهد رفت.

گودرزی با اشاره به وظایف یک دانشجوی بسیجی، تصریح کرد: شما دو کار عمده دارید اول اینکه باید خود را رشد بدهید و مرحله بعد کمک به رشد تشکیلات است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه باید بدانید بسیج دانشجویی در کجای معادلات کشور و انقلاب قرار دارد، گفت: یک موقع این ذهنیت وجود دارد که بسیج دانشجویی همچون سایر تشکل ها است، اما ذهنیت صحیح  و درست آن است که بسیج دانشجویی وظیفه کادرسازی را بر عهده دارد و این تنها در بسیج دانشجویی محقق می شود.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) بسیج دانشجویی را تاسیس کرد تا انقلاب اسلامی استمرار پیدا بکند.

گودرزی در ادامه با بیان اینکه هر انقلابی عواملی برای بقا و استمرار دارد، افزود: خداوند با کسی عقد اخوت نبسته است و انقلاب نیرو و مدیر انقلابی می خواهد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی باید یک تشکل انقلابی و مردمی باشد، تصریح کرد: باید مدام ارزش های انقلاب را سر دست بگیریم و فریاد بزنیم؛ عدالت خواهی، آزادی، کرامت انسانی و استقلال، این حرف ها را باید بزنیم.

وی با بیان اینکه شما گفتمان ساز و تصمیم ساز هستید، تصریح کرد: باید مدام اندیشه های انقلاب را تبیین کنید.
 
گودرزی تغییر و بهبود رویکردهای سیاسی و فرهنگی را دو بخش عمده کار دانست، و افزود: دو کار مهم برای یک تشکل انقلابی وجود دارد؛ اول آنکه خدمات اجتماعی را باید گسترش داد به طوری که همه دانشجو.یان دانشگاه در تمام طول سال دغدغه محرومیت زدایی و رفع آسیب های اجتماعی را داشته باشند، دوم آنکه باید امر به معروف و نهی از منکر را احیاء کنید.
 
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور اذعان کرد: امر به معروف و نهی از منکر احیاءنخواهد شد مگر آنکه تک تک بچه بسیجی ها آمربه معروف و ناهی از منکر شوند.
 
وی تاکید کرد دشمن پول خرج می کند برای بی غیرت شدن و ولنگاری ما.
 
 
IMG_7374.JPG

IMG_7378.JPG

IMG_7383.JPG

IMG_7380.JPG

IMG_7407.JPG

IMG_7409.JPG

همچنین در این دوره از دانش پژوهان برتر دوره و خادمین دوره تقدیر و تشکر به عمل آمد.

IMG_7417.JPG

 


 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: